KAROL1

Biografia

Urodzony 1953 w Sopocie

Po ukończeniu w 1974 r. Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych na wydziale Fotografiki, dostaje się do Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych gdzie studiuje na wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Dyplom z Projektowania Graficznego w pracowni Jerzego Krechowicza broni w roku 1979.

W 1981 r. zostaje przyjęty w poczet członków Związku Polskich Artystów Plastyków.

Pierwsze lata po ukończeniu studiów, poświęca projektowaniu graficznemu oraz bierze udział w     ogólnopolskich konkursach na plakaty i znaki graficzne (nagrodzone – znak graficzny „Dni Krakowa”, plakat „Razem Dla Krakowa” i plakat w konkursie KAW w Katowicach „Oświęcim oskarża i przypomina”). W roku 1982 jego plakat zostaje zakwalifikowany do udziału w prestiżowym konkursie im. T. Trepkowskiego.

Od 1982 roku,  prowadząc Autorską Pracownie Plastyczną, zajmuje się projektowaniem biżuterii i małych form rzeźbiarskich z wykorzystaniem metali szlachetnych

W 1986 roku wraz z grupą artystów plastyków,  projektuje unikatową kolekcje srebrnych pojemników na perfumy, które wystawione zostają w ramach Międzynarodowych Targów Poznańskich w 1987 roku wzbudzając olbrzymie zainteresowanie kontrahentów zagranicznych.

Od 1993 naucza zawodu złotnika współpracując ze szkołą Jubilerską w Gdańsku – Brzeźnie.

Uczestniczy w wiosennych, Gdańskich Targach „Kreacje ’94”’, a od października 1994 roku  w największych w Europie Targach Bursztynu, Biżuterii i Kamieni  – „ AMBERIF” w Gdańsku na których w latach 2006 i 2007 jest jurorem.

W roku 1996 zostaje MISTRZEM ZŁOTNICTWA  i członkiem Cechu Rzemiosł Artystycznych.

W roku 2008 zostaje członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Kowali

Bierze udział  w licznych prezentacjach złotniczych

Na gdańskich Targach „AMBERMARKT 2008” – „ Drewno, Srebro, Bursztyn na blat – obiekty rzeźbiarskie Karola Maciejewskiego”,

ostatnia  15 05 2009 -16 06 2009 w Muzeum im Stanisława Staszica w Pile – Karol Maciejewski –  srebro -„Przenikania i…zderzenia”. Jego prace znajdują się kolekcjach w kraju i za granicą.